Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Przedstawiciele SLD na festynie w Gowarczowie

dodano 2017-08-17 11:24 w kategorii: Powiatowe

Andrzej Szejna, przewodniczący SLD w województwie świętokrzyskim oraz szef partii w powiecie koneckim Robert Plech i radny Rady Powiatu Wiesław Skowron wzięli udział na zaproszenie wójta gminy Stanisława Pacochy w festynie rodzinnym w Gowarczowie. W tradycyjnej zabawie wzięły udział tłumy uczestników. Przedstawiciele poszczególnych sołectw mogli wziąć udział w I Turnieju  Sołectw, którego zwycięzcą została reprezentacja sołectwa Miłaków.  Wójt S. Pacocha w towarzystwie A. Szejny wręczył zdobywcom nagrody.

Historię festynu, który nawiązuje do tradycji odpustów na świętego Rocha przypomniał wójt Stanisław Pacocha, który poinformował, że tradycje odpustu sięgają wielu lat, ale organizowana z tej okazji impreza gminna odbyła się po raz pierwszy w 2005 roku. Do organizacji włączała się także miejscowa parafia. Od kilku lat jest to największa gminna uroczystość angażująca także sołectwa.

Andrzej Szejna życząc uczestnikom dorej zabawy przypomniał, że bywa na gowarczowskiej imprezie co roku, zachwalał poczynania obecnego samorządu wymieniając choćby rozpoczętą, oczekiwaną od dziesięcioleci budowę ośrodka zdrowia.

 Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.