Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Musimy zacząć edukować polskie społeczeństwo, czym jest Konstytucja.

dodano 2017-05-26 14:11 w kategorii: Powiatowe

Z okazji 20 rocznicy Referendum Konstytucyjnego były europoseł Andrzej Szejna, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie świętokrzyskim spotkał się w Skarżysku - Kamiennej z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego oraz II LO im. A. Mickiewicza, aby rozmawiać o roli Konstytucji RP w demokratycznym państwie.

- Duża część naszego społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia tego najwyższego źródła prawa a przede wszystkim z roli jaką odgrywa Konstytucja w życiu naszych obywateli. Ostatnie wydarzenia polityczne oraz zapowiedź prezydenta Andrzeja Dudy  dotycząca rozpisania referendum konstytucyjnego, nie pozostawiają nam wyjścia. Musimy nie tylko włączyć się do dyskusji na temat konstytucji, ale przede wszystkim edukować nasze społeczeństwo – przede wszystkim jego młode pokolenie – z zakresu prawa konstytucyjnego. Musimy pokazać, że to co jest zawarte w treści tego dokumentu ma realny wpływ na nasze życie.

Andrzej Szejna rozmawiał również z młodzieżą  o bieżących wydarzeniach, które mają miejsce w Unii Europejskiej, a które odnoszą się pośrednio lub bezpośrednio do sytuacji w Polsce. Rozmawiano o kryzysie migracyjnym a także prawodawstwie europejskim w kontekście jego wpływu na tworzenie prawa w państwach członkowskich.

 Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.